Budzet Obywatelski Lodz
 
  Murale w Łodzi BO 2018 (5 edycja) BO 2017 (4 edycja) BO 2016 (3 edycja) BO 2015 (2 edycja) GDZIE I JAK ODDAĆ GŁOSCzerwiec 21 2021 08:40:31 
 
Wspomóż projekty:Nawigacja
(Łodzianie) Nabici w Kostkę
Aleja Schillera
nowy Stary Rynek
Remont Ogrodu Botanicznego:
Plac Wolności
Mała retencja i zieleń
Place zabaw
Rozwój Łodzi
Murale w Łodzi
Dlaczego Polska nienawidzi Łodzi?
Dlaczego drogi w Polsce tak szybko się niszczą

BO 2020 (7 edycja)

BO 2018 (5 edycja)

BO 2017 (4 edycja)

BO 2016 (3 edycja)

BO 2015 (2 edycja)

GDZIE I JAK ODDAĆ GŁOS
Statystyki BO
Orliki w Łodzi
Remont Parku Staromiejskiego
Więcej szaletów publicznych + kompleksowa akcja informacyjna


1. Numer identyfikacyjny zadania:


2. Tytuł zadania
Więcej szaletów publicznych + kompleksowa akcja informacyjna
3. Rodzaj zadania: Ogólnomiejskie


4. Lokalizacja
Pomysł nie dotyczy konkretnych lokalizacji a jedynie wskazuje obszary w których mogą się znależć.
Zapotrzebowanie przykładowo do wyboru w okolicach: Stawy Jana, Arturówek, Zdrowie – park Piłsudskiego, rynki w Łodzi, miejsca wypoczynku i rekreacji, skrzyżowania głównych ulic (by budki były dobrze widoczne). Skrzyżowanie Wyszyńskiego/Retkińska – przykładowe miejsce na załączniku 1


5. Skrócony opis zadania
Pilotażowe ustawienie 5 wolnostojących, samoobsługowych toalet kabinowych w miejscach gdzie jest na nie szczególne zapotrzebowanie. Kabina przykładowo 2 na 2 metry z muszlą, pisuarem i umywalką – zdjęcie przykładowej na załączniku 1. Kompleksowa akcja obejmująca informację o miejscach położenia szaletów publicznych, oraz lepsze ich oznakowanie.


6.Opis zadania
Do ustalania dokładnych lokalizacji nowych szaletów trzeba przygotować spis obiektów które ubikacje już posiadają by szalety nie znalazły się w ich sąsiedztwie (np. markety). Być może zamiast postawić szalet da się wypromować miejsce które WC już posiada. Tak jest przykładowo z niektórymi orlikami które są wyposażone w ubikacje. Wandalizm w szaletach bezobsługowych można by rozwiązać instalacją kamerek lub ścian w części ze szkła tak aby przechodnie widzieli co się dzieje w środku (okna np. od 110cm w górę). Na ich ścianach można zamontować również tablice reklamowe (np. informacyjna mapa miasta łodzi – wtedy zamontować na dachu również znak informacji turystycznej). Obok powinna się znaleźć ławeczka oraz stojak na rower. Ceny takich kabin zaczynają się od ok. 50.000zł więc maksymalny koszt jednej kabiny powinien wynieść nie więcej niż 100.000zł - jako zabezpieczenie przed rozrzutnością władz miasta.

Kompleksowa akcja informacjna:

Nowe tablice informacji turystycznej które zostały zamontowane na Piotrkowskiej należy uzupełnić o spis lokali z bezpłatnym dostępem do WC (nowe plakaty lub naklejki - kropki odpowiedniego koloru które można nakleić na mapę lub ewentualnie wzór naklejek za jakimi trzeba się rozglądać). Aktualnie mało Łodzian wie o tej akcji a jeszcze mniej wie w których lokalach mają możliwość bezpłatnego skorzystania z toalety. Jeszcze większy kłopot mają przyjezdni.

Umieszczenie na wybranych przystankach MPK nalepek formatu A4 z mapką miasta i zaznaczonymi na niej miejscami oraz spisem lokalizacji. Nalepka formatu A5 oprócz mapy i spisu powinna posiadać ikonkę aparatu oraz informację zachęcającą do zrobienia zdjęcia przykładowo: ” Zrób Zdjęcie – mniej ten spis na przyszłość gdy najdzie cię potrzeba”. Im więcej osób będzie poinformowanych, tym więcej będzie chciało z nich w razie potrzeby skorzystać i tym więcej na siebie zarobią.

Nalepki te nie zdadzą egzaminu jeśli osoba znajdująca się już w danej lokalizacji nie będzie mogła szaletu odnaleźć. Dlatego proponuje również stworzyć podstronę na stronie Urzędu miasta na której to znajdzie się mapa Łodzi (np. google maps jak na stronie MPK) z dokładnie zaznaczonymi lokalizacjami oraz zdjęcimi szaletów (by osoba wiedziała jak szalet wygląda i mogła go szybciej rozpoznać). Gdy będzie kłopot z lokalizacją szaletu wystarczy wyjąć swojego smartfona, wejść na daną stronę i zobaczyć owe zdjęcia.

Przynajmniej część szaletów jest wręcz schowana i trudno je zlokalizować. Tak jest przykładowo z szaletem znajdującym się przy Piotrkowskiej 92 który to jest zlokali- zowany daleko w podwórzu i do którego wchodzi się tak naprawdę z Piotrkowskiej 90. Ich oznakowanie również zostawia wiele do życzenia. Przykładowo wspomniane bramy nie mają u ich wejścia jakiejkolwiek informacji o znajdującej się tam toalecie a same toalety oznakowane sa często białymi brzydkimi, czasem połamanymi tablicami z literkami WC. Proponuje zatem stworzyć nowe atrakcyjne graficznie tabliczki którymi można by oznakować Łódzkie szalety oraz tabliczki informujące o szalecie znajdującym się w pobliżu (strzałki). Przykładowe miejsce na umieszczenie takiej strzałki to przejście podziemne Targowa- -Piłsudskiego (toaleta jest za przejściem podziemnym na skwerze Leona Niemczyka). W dalszej kolejności (gdy będą na to pieniądze) odmalować wszystkie szalety na ten sam kolor by człowiek mógł je łatwiej zlokalizować.

Gdyby któryś z tych pomysłów nie mógł być zrealizowany proponuję go wycofać i wnieść jako propozycje do rozważenia. Szczególnie chodzi mi tu o naklejki na przystankach MPK których umieszczenie powinno być w zasadzie bezpłatne jednak jak znam życie mogą być z tym problemy. Podobną opcje proponuje jeśli wszystkie te propozycje muszą być podzielone na kilka osobnych zadań. Wtedy zadaniem do budżetu obywatelskiego będzie tylko kupno wolnostojących szaletów a pozostałe zadania będą jedynie propozycjami do rozważenia przez urząd miasta Łodzi.7. Uzasadnienie

Brak dostępu do publicznych toalet w niektórych częściach miasta. Brak odpowiedniej wiedzy mieszkańców miasta o dostępności i rozmieszczeniu toalet publicznych w Łodzi. Jak mają pomagać i na siebie zarabiać skoro ludzie o nich nie wiedzą?


9. Szacunkowe koszty zadania

1. Pięć budek toaletowych : 500.000 zł
2. Podłączenie kanalizacji i prądu do budek: 50.000zł
3. Pięć ławek i 5 stojaków na rowery: 5.000zł
4. Naklejki informacyjne na wybranych przystankach MPK oraz informujące o lokalach z WC na ul. Piotrkowskiej: 2.000zł
5. Projekt i wykonanie tablic informacyjnych o lokalizacji WC: 5.000zł
Suma: Łącznie: 562.000złZałączniki:Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

onn
30/04/2015 12:46
4 fajne projekty :-)

Projekty do Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego
77739 Unikalnych wizyt

Powered by v6.01.6 © 2003-2005 | Original DAJ Glass Theme by: Dustin Baccetti : Ported for PHP-Fusion by:

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu